Ognisko Sycharowskie w Szydłowcu – ul. Zakościelna 13

Parafia
Szydłowiec-kosciol ZAPRASZAMY na spotkania Ogniska Sychar Wiernej Miłości Małżeńskiej w Szydłowcu przy parafii Św. Zygmunta, ul. Zakościelna 13 - w każdy drugi wtorek miesiąca.
Opiekunem duchowym Ogniska jest ks. Paweł Lichota.
Parafia św. Zygmunta >>>
Diecezja radomska >>>

W dniu 17.06.2015 r. odbyło się kolejne spotkanie Ogniska Wiernej Miłości Małżeńskiej Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR w Szydłowcu. Rozpoczęliśmy Eucharystią i nabożeństwem czerwcowym w naszej szydłowieckiej farze. Po Mszy św. udaliśmy się na spotkanie do salki w domu sióstr Michalitek w Szydłowcu (wejście od ul. Kamiennej). Spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnej modlitwy przy zapalonej świecy. Została odczytana informacja dla zainteresowanych wspólnotą Sychar, „Jak działa łaska Sakramentu Małżeństwa”, oraz zasady obowiązujące na naszych spotkaniach. Po przedstawieniu zasad dzieliliśmy się historiami naszego życia i naszego małżeństwa, by przybliżyć nowoprzybyłej do naszej Wspólnoty siostrze w jakim miejscu naszego życia jesteśmy. Później zostało przeczytane opowiadanie autorstwa – Bruna Ferrero, nad którym pochylaliśmy się ze swoimi refleksjami (link do opowiadania poniżej).

http://adonai.pl/opowiadania/rodzinne/?id=43


Spotkanie zakończyliśmy modlitwą o odrodzenie małżeństwa, a nasz opiekun ks. Andrzej udzielił nam błogosławieństwa.

Kolejne spotkanie Ogniska odbędzie się 02.07.2015 r. (w czwartek)Zapraszamy na godz. 17.30  na Mszę św. w intencji małżeństw przeżywających trudności i kryzysy do naszej szydłowieckiej fary. Później odbędzie się spotkanie Ogniska, które tym razem będzie miało charakter spotkania integracyjnego przy grillowanym „małym co nieco” i dźwiękach gitary.

ZAPRASZAMY do subskrypcji newslettera Wspólnoty SYCHAR

związanego z:

  • główną stroną Wspólnoty:   www.sychar.org
  • stronami Ognisk Wspólnoty:   www.ogniska.sychar.org

Za pomocą poczty elektronicznej rozsyłamy newsletter z aktualnymi informacjami z życia Wspólnoty, m. in. ważne sprawy dotyczące rozwoju duchowego, zapowiedzi rekolekcji, warsztatów, etc.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
zapisz-do-newslettera@sychar.org

W zgłoszeniu prosimy podać czy subskrypcja ma dotyczyć tylko głównej strony, czy także strony wybranego Ogniska/Ognisk.