Ognisko Sycharowskie w Szydłowcu – ul. Zakościelna 13

Parafia
Szydłowiec-kosciol ZAPRASZAMY na spotkania Ogniska Sychar Wiernej Miłości Małżeńskiej w Szydłowcu przy parafii Św. Zygmunta, ul. Zakościelna 13 - w każdy drugi wtorek miesiąca.
Opiekunem duchowym Ogniska jest ks. Paweł Lichota.
Parafia św. Zygmunta >>>
Diecezja radomska >>>

W  dniu 01.10.2015 r. odbyło się spotkanie Ogniska WMM WTM SYCHAR w Szydłowcu. Rozpoczęliśmy Mszą św. i Nabożeństwem Różańcowym w naszej szydłowieckiej farze. Po Eucharystii i Nabożeństwie odbyło się spotkanie w domu katechetycznym i zakonnym sióstr Michalitek. Po wspólnej modlitwie został odczytany charyzmat Wspólnoty, jak działa łaska Sakramentu Małżeństwa i zasady obowiązujące na spotkaniach. Następnie był czas dzielenia radościami, bieżącymi sprawami i własnym doświadczeniami z ostatniego czasu. Po czym nasz opiekun ks. Andrzej poprowadził spotkanie przybliżając nam postać Noego. Oczywiście spotkaniu towarzyszyły refleksje i przemyślenia związane z tematem spotkania. Pod koniec spotkania polecaliśmy Matce Bożej i za wstawiennictwem św. O. Pio Synod o Rodzinie, oraz kapłanów i osoby duchowne. Natomiast modlitwą o Odrodzenie Małżeństwa ogarnialiśmy nasze małżeństwa i wszystkie, które tej modlitwy potrzebują. Ks. Andrzej na zakończenie udzielił nam błogosławieństwa.

 

Najbliższe spotkanie Ogniska WMM WTM Sychar w Szydłowcu odbędzie się dn. 11.10.2015 r. (niedziela). Będzie to wyjątkowe spotkanie – spotkanie rocznicowe. O godz. 16.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji naszego Ogniska (wszak to będzie równy roczek jak nasze Ognisko zapoczątkowało swoją działalność) i małżeństw doświadczających trudności, czy kryzysów. Oczywiście zapraszamy do naszej szydłowieckiej fary, by dziękować wspólnie za ten rok i prosić o potrzebne łaski dla małżeństw. Po Eucharystii  odbędzie się spotkanie w salce u sióstr Michalitek w domu katechetycznym i zakonnym.

Serdecznie zapraszam 🙂