Ognisko Sycharowskie w Szydłowcu – ul. Zakościelna 13

Parafia
Szydłowiec-kosciol ZAPRASZAMY na spotkania Ogniska Sychar Wiernej Miłości Małżeńskiej w Szydłowcu przy parafii Św. Zygmunta, ul. Zakościelna 13 - w każdy drugi wtorek miesiąca.
Opiekunem duchowym Ogniska jest ks. Paweł Lichota.
Parafia św. Zygmunta >>>
Diecezja radomska >>>

W dniu 21.10.2015 r. odbyło się kolejne spotkanie Ogniska Wiernej Miłości Małżeńskiej Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR w Szydłowcu. W naszej szydłowieckiej farze zgromadziliśmy się na Eucharystii i nabożeństwie różańcowym. Później przeszliśmy do domu zakonnego i katechetycznego u sióstr Michalitek gdzie w salce odbyło się spotkanie. Oczywiście rozpoczęliśmy wspólną modlitwą, został odczytany charyzmat wspólnoty, „Jak działa łaska sakramentu małżeństwa” i zasady obowiązujące na naszych spotkaniach. Tematem tego spotkania był fragment z książki Augustyna Pelanowskiego OSPPE pt. „Wolni od niemocy”, jak również fragmenty z Pisma św. – Łk 13, 10-13 i Dz 16, 16-31. Uczestnicy spotkania dostali też pracę domową by zastanowić się nad pytaniami:
1. Co jest brzemieniem przygniatającym mnie do ziemi?
oraz
2. Na czym polega moja niemoc?

Na kolejnym spotkaniu dalszy ciąg pracy w tym temacie.

Na zakończenie spotkania wspólnie modliliśmy się naszą sycharowską modlitwą o odrodzenie małżeństwa, a nasz opiekun ks. Andrzej udzielił nam błogosławieństwa.

 

Najbliższe spotkanie odbędzie się 05.11.2015 r. (czwartek). O godz. 17.30 zapraszamy na Mszę św. do kościoła p.w. św. Zygmunta w Szydłowcu. Po Eucharystii odbędzie się spotkanie w domu katechetycznym i zakonnym u sióstr Michalitek przy ul. Kamiennej.

 

Serdecznie zapraszamy  🙂