Ognisko Sycharowskie w Szydłowcu – ul. Zakościelna 13

Parafia
Szydłowiec-kosciol ZAPRASZAMY na spotkania Ogniska Sychar Wiernej Miłości Małżeńskiej w Szydłowcu przy parafii Św. Zygmunta, ul. Zakościelna 13 - w każdy drugi wtorek miesiąca.
Opiekunem duchowym Ogniska jest ks. Paweł Lichota.
Parafia św. Zygmunta >>>
Diecezja radomska >>>

W dn. 17.04.2016 r. odbyło się kolejne spotkanie Ogniska Wiernej Miłości Małżeńskiej Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar w Szydłowcu. O godz. 16.oo zgromadziliśmy się w naszej szydłowieckiej farze, by wspólnie modlić się wraz ze wspólnotą parafialną. Po czym udaliśmy się na spotkanie do salki w domu katechetycznym i zakonnym u sióstr Michalitek. Rozpoczęliśmy wspólną modlitwą poprowadzoną przez naszego opiekuna ks. Andrzeja przy zapalonej świecy.  Został przedstawiony charyzmat Wspólnoty, jak działa łaska Sakramentu Małżeństwa i zasady obowiązujące na spotkaniu.  W pierwszej części dzieliliśmy się świadectwami swojego życia małżeńskiego. W drugiej części spotkania pochyliliśmy się nad tematem: „Miłość małżeńska jako zadanie całego życia” w oparciu o nauczanie Jana Pawła II, a zawartego w artykule dr Wandy Półtawskiej.
Link do tematu:
http://www.stowarzyszeniefidesetratio.pl/Presentations0/402Poltawska.pdf

Pytania do refleksji po przeczytaniu wskazanego tekstu:

1) Co najbardziej do mnie przemówiło z tego artykułu?

2) Które z warunków miłości są dla mnie najtrudniejsze do wykonania?
– Akceptacja nierozerwalności małżeństwa,
– Akceptacja osoby współmałżonka w jego odrębności,
– Metanoia,
–  Potrzeba akceptacji wzajemnej,
–  Czułość,
–  Co może łączyć?

3) Co bym chciał/chciała zmienić, poprawić. Nad czym popracować?

4) Czego potrzebuję by czuć się kochanym/kochaną?

Na zakończenie wspólnie pomodliliśmy się modlitwą o odrodzenie małżeństwa.

 

Najbliższe spotkanie Ogniska Wiernej Miłości Małżeńskiej Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR w Szydłowcu odbędzie się 05.05.2016 r. (czwartek) o godz. 17.00 zapraszamy na Mszę św. i Nabożeństwo majowe, która odbędzie się w kościele p.w. św Zygmunta w Szydłowcu. Po Eucharystii i Nabożeństwie przejdziemy na spotkanie do Domu sióstr Michalitek przy ul. Kamiennej.

Serdecznie zapraszamy 🙂